Mikropigmentacja skóry głowy w łysieniu plackowatym

22/11/21

Z problemem łysienia placowatego boryka się nawet do 2% społeczeństwa. Najczęstszą formą tego rodzaju łysienia jest alopecia areata, czyli właśnie ogniskowe obszary na skórze głowy pozbawione włosów. Zwykle mają one dość regularny kształt, czasami zatrzymuje się właśnie na etapie pojedynczego ogniska, a czasami jest tych ognisk ich kilka.
Nierzadko przeradza się niestety w formę Totalis (łysienie całkowite w obrębie skóry głowy i twarzy) lub najostrzejszą formę – Universalis (włosy wypadają na całym ciele).
Przyczyna łysienia plackowatego nie jest w 100% poznana, jednak najwięcej opracowań naukowych zakłada, iż jest to choroba autoimmunologiczna o nie poznanym dotąd podłożu.
Najczęściej chorują na nią dzieci i to właśnie u nich przebieg jest zwykle najostrzejszy oraz ma charakter nawracający. Leczeniu farmakologicznemu najlepiej poddaje się delikatniejsza forma łysienia plackowatego (alopecia areata).

Mikropigmentacja skóry głowy w łysieniu plackowatym

Zarówno u kobiet jak u i mężczyzn możliwe jest przeprowadzenie zabiegu mikropigmentacji skóry głowy, które może przynieść naprawdę spektakularne efekty.

W przypadku łysienia plackowatego (alopecia areata) zabieg mikropigmentacji będzie polegał na kamuflażu łysego/łysych placów, dzięki czemu skóra głowy nie będzie widoczna, tym samym łatwiej będzie zatuszować ubytek odpowiednio ułożonymi (dłuższymi) włosami. Tutaj zwykle wystarczą dwie lub nawet jedna sesja mikropigemntacji.

   

 

Inaczej wygląda z kolei procedura zabiegu w przypadku pełnej pigmentacji, tj. w łysieniu głowy całkowitym (totalis, universalis).
Do wypigmentowania mamy obszar całej głowy, co wiąże się ze sporym nakładem pracy artysty mikropigmentacji.
W takich razach najczęściej dzielimy zabieg na dwa dni, ponieważ 4h mikropigmentacji jest czasem maksymalnym jaki skóra głowy toleruje, zaś SMP przy łysieniu plackowatym całkowitym mogłoby potrwać nawet do 8h (przy jednej sesji).
Ilość sesji w tym przypadku będzie już uwarunkowana specyfiką skóry przy łysieniu plackowatym. Możliwe, że porządany efekt osiągniemy po 3 sesjach, ale może się okazać, że konieczna będzie sesja 4 czy 5. Trwałość takiej pigmentacji (bez sesji powtórnych) to zwykle około 2 lata.

Efekt mikropigmentacji skóry głowy przy łysieniu plackowatym może być naprawdę spektakularny. Panowie będą mogli poczuć się w pełni komfortowo z zarysem nowej fryzury, zaś Panie, jeśli tylko się odważą, będą mogły ściągnąć uzupełnienia z włosów i cieszyć się swobodą. Łysienie plackowate to delikatny i z pewnością psychicznie dołujący problem dla większości pacjentów, jednak w dzisiejszej dobie pojawiły się ciekawe rozwiązania kosmetyczne z których uważam, że warto skorzystać aby poczuć się po prostu lepiej.

#mikropigmentacjaWrocław #mikropigmentacjaZamość #mikropigmentacjaWłosów #mikropigmentacjaSkóryGłowy #klinikaSMP #klinikaSMPwrocław #klinikaSMPzamość #zagęszczanieWłosów #łysienie #uzupełnianieWłosów #leczenieŁysienia #przeszczepWłosów #mikropigmentacjaCena #UzupełnianieWrocław #wypadanieWłosów #konsultacjeWrocław #konsultacjeZamość

Mikropigmentacja skóry głowy Wrocław, mikropigmentacja głowy Wrocław, pigmentacja skóry głowy Wrocław, pigmentacja włosów Wrocław, uzupełnianie włosów Wrocław | HAIR CLINIQUE